Certifikáty kvality

OEKO TEX

Certifikát OEKO-TEX

Protože jsme rodinná, česká firma zakládající si na kvalitě textilií, jsou naše výrobky, které pro vás šijeme, opatřeny certifikátem OEKO-TEX® Standard 100. Chceme pro vás zkrátka to nejlepší.

A co si vlastně pod tímto certifikátem představit?

OEKO-TEX® Standard 100 vznikl již v roce 1992. Je to významná světová ekologická značka pro textilní výrobky, především je doporučován pro kojence a osoby se zvýšenou alergickou reakcí. Spolu s REACH je nařízením Evropské unie, jejichž společným cílem je zajistit ochranu lidského zdraví, které by mohly způsobovat škodlivé, chemické látky. V neposlední řadě zde hraje prim i ekologie.

Testování provádí 17 zkušebních ústavů, tvořících mezinárodní OEKO-TEX asociaci, která má pobočky ve více než 40ti zemích po celém světě. Kritéria katalogu, který je základem pro testy škodlivých látek, jsou založena na nejnovějších vědeckých poznatcích a jsou průběžně aktualizována. Zkušební kritéria a příslušné zkušební metody jsou standardizované na mezinárodní úrovni. Zkušební vzorky jsou testovány nezávislými institucemi OEKO-TEX na hodnotu pH, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, extraktu, obsahu těžkých kovů, chlorované organické nosiče a konzervační látky, jako je pentachlorfenol a tetrachlorophenol. Testuje se také přítomnost alergizujících a potencionálně karcinogenních barviv. Certifikát je vydán na dobu jednoho roku a lze ho prodloužit po opětovném úspěšném testování.

Co to pro vás znamená?

Můžete si být jisti, že pro výrobu produktů byly použity pouze bezpečné materiály, které při kontaktu s vaší pokožkou nezpůsobí žádnou alergickou reakci. Chcete-li pro sebe jen to nejlepší, pak jste tady dnes správně. Kvalitní ložní textil vám pomůže dopřát si klidný a ničím nerušený spánek, což ovlivňuje duševní pohodu i zdravý život.